Czym jest boombox?

Muzyka w obecnych czasach towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Wystarczy mieć przy sobie jakieś poręczne urządzenie do jej odtwarzania. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie są boomboxy (radiomagnetofony). To bardzo popularny niegdyś sprzęt, który teraz przeżywa swój renesans. Skąd bierze się zwiększone zainteresowanie? I czym właściwie jest boombox? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

Historia boomboxów

Pierwsze tego typu urządzenia pojawiły się już w latach 60. ubiegłego wieku. I chociaż radiomagnetofony kojarzone są dziś głównie z kulturą amerykańską (zwłaszcza hiphopową), to powstały one dzięki holenderskiej firmie Philips. Następnie boomboxy były rozwijane w Japonii i dopiero pod koniec lat 70. trafiły do USA. To właśnie tam nastąpiła eksplozja popularności przenośnych odtwarzaczy muzyki. Nowojorska młodzież zabierała swoje urządzenia na imprezy w centrum miasta, miksowała melodie na żywo i rejestrowała je na taśmach. Od tamtego momentu boomboxy zyskały sławę na całym świecie.

Boomboxy obecnie

Mogłoby się wydawać, że radiomagnetofony stały się pieśnią przeszłości. Nic bardziej mylnego! Dzięki rozwojowi technologii boombox stał się mniejszy, ma wydajniejszą baterię, a także generuje znacznie czystsze dźwięki (włącznie z basami). Wyglądem więc nie przypominają swoich przodków, lecz ich funkcjonalność oraz zasada działania pozostają takie same. W Polsce najczęściej zobaczymy je na plaży, w parkach czy na basenach, choć wiele modeli powstaje z myślą o domowym zastosowaniu.

Jak wybrać boomboxa dla siebie?

Na rynku można znaleźć mnóstwo odtwarzaczy muzyki o zróżnicowanych parametrach, obsłudze oraz akcesoriach. Który z nich będzie najlepszy? Trudno wskazać jeden konkretny model, ponieważ każdy z nas zwraca uwagę na coś zupełnie innego. Dla kogoś będzie ważniejszy głośnik bluetooth z radiem, a dla pozostałych wysoka moc szczytowa. Można jednak wskazać kilka aspektów, które wyróżniają naprawdę dobry boombox:

  • odtwarzanie najpopularniejszych formatów plików (MP3, WAV, WMA, FLAC),
  • przynajmniej 4 W mocy wyjściowej,
  • możliwość komunikacji bluetooth,
  • długi czas pracy baterii (minimum 4 godziny),
  • klasa wodoodporności pozwalająca na użytkowanie boomboxa na zewnątrz (np. IPX4).

Oczywiście istnieją modele wykorzystujące wszystkie powyżej opisane rozwiązania, ale przy wyborze warto skupić się głównie na tym, na czym nam najbardziej zależy. Wówczas zaoszczędzimy na opcjach, z których nigdy nie skorzystamy podczas użytkowania urządzenia.

Gdzie szukać boomboxów bluetooth?

Wysokiej jakości sprzęt do odtwarzania muzyki można z łatwością zdobyć za atrakcyjną kwotę. Wystarczy przyjrzeć się produktom oferowanym przez renomowanych producentów. Szczególną uwagę zwracamy na boombox bluetooth w asortymencie marki Manta. To poręczne, estetyczne, wytrzymałe urządzenia z mocnymi głośnikami, które pozwalają cieszyć się muzyką w praktycznie każdym miejscu. Sprawdź stronę producenta, aby dowiedzieć się więcej o tym przenośnym sprzęcie. Z pewnością znajdziesz model najlepiej odpowiadający twoim wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *