Czym są rozgrywki rankingowe w grach?

Rangi w grach to dla wielu graczy najważniejszy ich element. Zdobywanie coraz wyższych poziomów i doskonalenie swoich umiejętności dla wielu młodszych i starszych ludzi to najważniejsza funkcja gier sieciowych. Rozgrywki rankingowe przypisują każdemu graczowi określoną ilość punktów, na podstawie których ustala się rangi. Najlepsi gracze są najbardziej szanowani, a Ci z niższych poziomów raczej wyśmiewani.

Granie na poważnie

Tryb rankingowy pozwala graczom na granie na poważnie. Wielu z nich dzięki niemu jest w stanie zaistnieć w społeczności graczy, zyskać popularność, a w przyszłości nawet rozpocząć swoją karierę związaną z esportem i daną grą. Na tym trybie znacznie częściej można natknąć się na sfrustrowanych, agresywnych albo nieprzyjemnych w inny sposób graczy, ale jednocześnie łatwiej znaleźć kogoś chętnego do stworzenia prowizorycznej drużyny na wieczór albo całe miesiące. Znaczna większość prawdziwej gry odbywa się właśnie w trybie rankingowym, gdzie każdy może sprawdzić swoje umiejętności.

Zajęcie konkretnego miejsca w rankingu

Gra rankingowa, jak sama jej nazwa wskazuje, skupia się na przyznawaniu graczom pasujących do ich umiejętności rang. Rangi to oznaczenia graczy. Im niżej się ktoś znajduje, tym gorzej wypada na tle reszty społeczności gry. Największa ilość graczy zawsze znajduje się na najniższej randze. System awansowania jest bardzo prosty: jeśli wygrywasz, przyznawane są Ci punkty, które podnoszą twoją rangę, a jeśli przegrywasz, to punkty są Ci odbierane. W niższych rangach awansuje się szybko, ale im wyżej się jest, tym trudniej wygrywać. Dlatego tak wielu graczy marzy o znalezieniu się w czołówce.

Zdobywanie nagród i respektu

Gry rankingowe często dają nagrody dla swoich graczy. Za ich pomocą można kupić specjalne skórki, dodatkowe punkty albo po prostu dać innym do zrozumienia, na jakim poziomie się jest. W ten sposób każda osoba może coś zdobyć. Im wyżej się jest, tym wyższa jest nagroda. Do tego dochodzi także rozpoznawalność. Najlepsi gracze mogą liczyć na szacunek, szczególnie jeśli prowadzą transmisje na żywo dotyczące ich osiągnięć, a także zostać wyłapani do profesjonalnych drużyn, których gracze mogą liczyć na ogromne pieniądze, o ile gra jest dość znana i ma bogatego wydawcę, który sponsoruje tego typu imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *