bateria-kuchenna

Jak zaaranżować strefę zlewozmywakową w kuchni

Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Można też śmiało powiedzieć, że miejsce to na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniło. Dziś kuchnia nie jest tylko pomieszczeniem, w którym przygotowywane są posiłki, jest to też miejsce integracji rodzinnej, miejsce, gdzie urządzane są imprezy – ze względu chociażby na fakt, że obecnie kuchnia często połączona jest z salonem. Metamorfoza kuchni wiąże się nie tylko ze zmianą jej funkcjonalności, ale także i estetyki. Każdy element jej wyposażenia jest niezwykle istotny i powinien być szczegółowo dobrany. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć w jaki sposób można optymalnie zagospodarować strefę zlewozmywakową i jak dobrać do niej kuchenną baterię.

Wybieramy baterię do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej kuchni bez baterii zlewozmywakowej. Pomimo tego, że sam zlewozmywak ze względu na dużą popularność zmywarek nie jest już tak ważny, to razem z baterią są podstawowymi elementami kuchennego wyposażenia.

Dobrze dobrana bateria kuchenna nie tylko będzie idealnie spełniała swoją podstawową rolę, ale może także usprawnić wiele kuchennych prac. Poza tym może być to ciekawa ozdoba wnętrza.

Oczywiście wygląd baterii jest bardzo ważny, jednak przed wyborem tej optymalnej, powinno zwrócić się uwagę także na parametry techniczne danego modelu. To bowiem właśnie od nich zależy będzie komfort ich użytkowania, trwałość oraz bezawaryjność.

blat-kuchenny

Bateria kuchenna z ruchomą a może wyciąganą wylewką?

Na rynku znajduje się wiele modeli baterii kuchennych. Poszczególne baterie kuchenne mogą różnić się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Z tego względu wyróżniamy baterie kuchenne ścienne (natynkowe i podtynkowe), a także i stojące (sztorcowe). Baterie kuchenne sztorcowe zaliczane są do najczęściej wybieranych. Zazwyczaj montowane są nie na kuchennym blacie, a na rancie zlewozmywaka.

Baterie kuchenne możemy podzielić także ze względu na inne parametry. Często spotykanymi modelami są te z ruchomą oraz wyciąganą wylewką. Baterie kuchenne z ruchomą wylewką z pewnością sprawdzają się lepiej, niż te ze stałą. Pole manewru sprawia, że łatwiej jest wykonać wiele czynności.

Natomiast baterie kuchenne z wyciąganą wylewką pozwalają na napełnienie garnka wodą, bez wstawiania go do zlewu, szybsze i łatwiejsze płukanie warzyw i owoców oraz po prostu umycie samego zlewozmywaka. Baterie z wyciąganą wylewką wybierane są nie tylko przez klientów indywidualnych, ale także i typowo do profesjonalnych kuchni. Na uwagę zasługuje nie tylko ich funkcjonalność, ale także i estetyka. Sama wylewka może być wykonana w ciekawej kolorystyce, co jest dodatkowym ich atutem.

Oczywiście tak jak w przypadku baterii umywalkowych – kupując baterię kuchenną, należy zwrócić uwagę także na rodzaj głowicy, czy dodatkowe technologię, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody, podczas codziennego ich użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *