Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?

Płaczące i domagające się jedzenia niemowlę, może być stresujące szczególnie dla młodych rodziców. Zwykle starają się oni jak najszybciej zaspokoić potrzebę maluszka. Dlatego też, podgrzewacz do mleka, może okazać się naprawdę niezbędnym akcesorium. Dzięki temu wcześniej przygotowane mleko, będzie zachowywało stała temperaturę po przygotowaniu, a czas oczekiwania na karmienie, nie zakończy się kolejnym płaczem.

Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?- zakres temperatury i czas podgrzewania

Zarówno zakres temperatur jak i czas podgrzewania mleka, są pierwszymi kwestiami na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze podgrzewacza. Urządzenia oferują zakres od 0 do nawet 100 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że mleko dla dziecka powinno mieć temperaturę około 37 stopni, a sterylizacja akcesoriów powinna odbywać się w temperaturze około 95 stopni Celsjusza. Wówczas, cała regulacja temperatury powinna odbywać się elektroniczne. Świetnym rozwiązaniem jest podgrzewacz do mleka z termostatem, a także innymi programami. Czas w jakim mleko osiągnie. Czas podgrzewania pokarmu jest równie istotny. Im szybciej bowiem mleko osiągnie pożądaną temperaturę, tym lepiej.

Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?- funkcje

Przy wyborze podgrzewacza do mleka, powinniśmy także zwrócić uwagę na funkcje jakie on posiada. Najważniejsze z nich to:

  • utrzymywanie temperatury mleka- oznacza to, że po osiągnięciu wymaganej temperatury, urządzenie ją utrzyma, a mleko nie wystygnie.
  • automatyczne wyłączanie- jest to istotne, gdyż po odparowaniu wody, urządzenie wyłączy się automatycznie.
  • sterylizacja- to jedna z funkcji, w która wyposażony powinien być każdy podgrzewacz. Umożliwi on przy temperaturze 90 stopni wysterylizowanie butelek na mleko.
  • blender- najczęściej w podgrzewaczach wielofunkcyjnych, umożliwi łatwe i szybkie przygotowanie papki dla dziecka.

Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?- dodatkowe wyposażenie

Nie tylko parametry techniczne i funkcje stanowią o klasie podgrzewcza do mleka. Istotne staję się także wyposażenie dodatkowe, które zapewni komfort użytkowania, a także więcej możliwości. Do najpopularniejszego, dodatkowego wyposażenia podgrzewaczy możemy zaliczyć:

  • dodatkowy koszyczek na słoiki- umożliwi on przygotowanie dziecku pokarmu innego niż tylko i wyłącznie mleko.
  • wyświetlacz LCD- dzięki temu na bieżąco będziemy mogli kontrolować temperaturę, a także precyzyjnie ją ustawić.
  • łyżeczki- niekiedy przydadzą się one do karmienia nieco starszych niemowląt, u których już możemy wprowadzić stałe produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *