Kabel do ładowania telefonu – czym kierować się przy wyborze?

W chwili obecnej nowoczesne ładowarki to nic innego, jak wielofunkcyjne akcesoria, które w głównej mierze składają się przede wszystkim z wtyczki elektrycznej, jak również z odłączanego kabla USB. Taka specyficzna modułowa konstrukcja daje możliwość wykorzystać przewód także do innych celów, do których należy zaliczyć podpięcie smartfona do zewnętrznego systemu – dla przykładu do laptopa, bądź też do komputera pokładowego w pojeździe samochodowym. Sprawny, ale przede wszystkim niezawodny kabel USB to wyłączny warunek bezproblemowego funkcjonowania każdego urządzenia, które jest mobilne. Trzeba także dodać, że rodzaj takiego akcesorium będzie miało duży wpływ na generalny komfort ładowania telefonu, ale też jego użytkowania. 

Czy kabel do ładowania ma znaczenie?

Kabel do ładowania jak najbardziej ma znaczenie. Jeżeli komuś zależy na o wiele szybszym ładowaniu, to zdecydowanie musi wykorzystywać kabel, który jest krótszy, bądź też taki, którego rdzeń będzie jak najgrubszy. Należy również zaznaczyć, że zgodnie ze wzorem na rezystywność – jeżeli większa jest średnica rdzenia, to tym bardziej natężenie będzie rosło. Dłuższe kable oferują oczywiście stosunkowo więcej możliwości i mogą być wygodniejsze w użytkowaniu, tak więc normalne jest, że część osób nie będzie wykazywała chęci, aby uzależniać się od odległości od gniazdka. Warto także wejść na stronę internetową: https://kabeldotelefonu.pl/blog/jak-wybrac-najlepszy-kabel-do-ladowania-telefonu-poradnik-dla-wymagajacych/mtse_zgnj

Jaki kabel do ładowania wybrać?

Jeżeli planujemy zakup kabla do naszego telefonu, to powinniśmy kierować się w szczególności podziałem na różne typy złącza, które zostały opisane poniżej. Jest to jednakże dopiero początek decyzji, które powinniśmy podjąć. W związku z tym pojawia się pytanie, jakie pozostałe kryteria należy wziąć pod uwagę?

  • Długość kabla – z jednej strony oczywiście im dłuższy kabel, tym o wiele większa swoboda, jeżeli chodzi o kwestię ładowania telefonu. Przewód o długości około 2 – 3 metrów z całą pewnością zagwarantuje nam wygodny dostęp do podłączonego urządzenia, a to wszystko nie tylko w domu, ale również w samochodzie. Z drugiej strony jednakże, przechowywanie tak długiego kabla może niestety okazać się problematyczne. W związku z tym należy odpowiednio dostosować ten parametr do swoich indywidualnych potrzeb.
  • Standard – to, jak wydajny będzie nasz kabel, będzie zależało w głównej mierze od zastosowanej w nim technologii. W chwili obecnej dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim przewody USB 3.1 dzieje się tak, ponieważ zapewniają one zdecydowanie sprawniejsze ładowanie niż wygląda to w przypadku modeli USB 2.0, a nawet 3.0.
  • Funkcja szybkiego ładowania – należy zaznaczyć, że wyposażony w funkcję szybkiego ładowania smartfon, ale również adapter z całą pewnością nie wystarczy, by móc się w pełni cieszyć  tym udogodnieniem. Pomiędzy nimi powinien znaleźć się kabel, który również będzie obejmował technologię Quick Charge/Power Delivery/Fast Charge/TurboPower/SuperCharge. 

Rodzaje kabli USB do ładowania telefonu

  • Micro USB typu B – to z całą pewnością najpopularniejszy rodzaj przewodu służący do ładowania telefonu. Charakteryzuje się przede wszystkim prostokątnym kształtem, ale również ściętymi górnymi rogami, przez co również zawsze należy podpinać go odpowiednią stroną. 
  • USB typu C – jest to nowe złącze, które zostało stworzone z myślą o ujednoliceniu wszelkich portów, ale także z myślą o wyeliminowaniu jakichkolwiek problemów z podpinaniem kabli. Wtyczka charakteryzuje się przede wszystkim podłużnym kształtem, która posiada zaokrąglone rogi o zaokrąglonych i z obu stron wygląda identycznie. 
  • Złącze Lightning – jest to bez wątpienia wyjątkowy rodzaj wtyku, który został zaprojektowany przez Apple. Charakteryzuje się płaskim, jak również bardzo smukłym kształtem, a dodatkowo można go podłączać obustronnie. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie kabli do ładowania telefonu?

Wybór kabla, choć bardzo często jest bagatelizowany, ma bez wątpienia dość spore znaczenie. Należy zadbać nie tylko o jego wytrzymałość, czy też o rodzaj użytego splotu, bądź typ złącza, ale przede wszystkim o to, do jakiego rodzaju ładowarki będzie on dopasowany. Istnieje bowiem zasada, która mówi, że “im krótszy kabel, tym krótszy czas ładowania” zasada ta obowiązuje co prawda w większości sytuacji, aczkolwiek niebagatelne znaczenie będzie mieć też grubość rdzenia przewodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *