Monitoring produktywności pracowników – czy warto się na niego zdecydować?

Proces inwentaryzacji komputerów, podobnie jak monitorowania ich aktywności, może być bardzo żmudny bez odpowiednich narzędzi. Z drugiej strony są to niezbędne procedury, bez których nie zapanujemy nad wyposażeniem naszego biura. Dlaczego inwentaryzacja zasobów IT i monitorowanie pracy pracowników są tak ważne? W jaki sposób możemy łatwo wykonać audyt sprzętu?

  1. Monitoring pracy i inwentaryzacja komputerów – kiedy warto się na nią zdecydować?
  2. Kontrola komputera pracownika – na czym polega?
  3. Inwentaryzacja sprzętu komputerowego – jak ją przeprowadzić?

Monitoring pracy i inwentaryzacja komputerów – kiedy warto się na nią zdecydować?

Kontrola komputera pracownika to proces, który ma za zadanie wykazać, jakimi zadaniami w czasie pracy zajmuje się określony pracownik, a także z jakich aplikacji korzysta w czasie zmiany. Zagadnienie to istniało zawsze w przypadku pracy biurowej, jednak stało się szczególnie popularne w czasie boomu na pracę zdalną. Dzięki zastosowaniu określonego oprogramowania możemy bezpośrednio monitorować, jak wydajny jest nasz pracownik oraz czym dokładnie zajmuje się w godzinach pracy. Dzięki temu możliwym jest zminimalizowanie wykorzystywania sprzętu firmowego do celów prywatnych, generowanie raportów z prac, jak i sprawdzanie zaangażowania pracownika w wykonywane zadanie.

Kontrola komputera pracownika – na czym polega?

Aby móc kontrolować sprzęt komputerowy i jego wykorzystanie konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, które będzie zbierało dane na temat uruchamianych aplikacji i podejmowanych akcji w trakcie pracy urządzenia. Wiele tego typu rozwiązań umożliwia także śledzenie stron internetowych, na jakie pracownik wchodził w czasie wykonywania swoich obowiązków. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak wygląda produktywność dowolnej osoby w firmie, a także czy nie wykorzystuje ona firmowego sprzętu IT do prywatnych spraw bez naszej wiedzy i zgody. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie ITManager.

Inwentaryzacja sprzętu komputerowego – jak ją przeprowadzić?

Podobnie, jak w przypadku innych ruchomości firmy, także i sprzęt IT potrzebuje być policzony i sprawdzony raz na jakiś czas. Inwentaryzacja komputerów umożliwia nam zorientowanie się, jak wiele jednostek mamy do dyspozycji, jak wiele z nich jest niesprawnych lub wymaga naprawy, a także czy nie potrzebujemy uzupełnić naszych firmowych zapasów urządzeń elektronicznych. Ewidencja sprzętu komputerowego powinna być przeprowadzana co najmniej raz na rok, jeżeli chcemy być na bieżąco z naszymi firmowymi zapasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *