laptopy powystawowe

Sprzęt poleasingowy – czy warto go kupować?

Wiele osób nadal z dość dużą rezerwą podchodzi do kupna komputerów i innego rodzaju sprzętu poleasingowego. Jednym z częstszych nieporozumień jest przeświadczenie, że skoro sprzęty oferowane są po znacznie obniżonej cenie, to muszą być solidnie uszkodzone. Nic bardziej mylnego – sprzęt poleasingowy to produkty naprawdę wysokiej jakości. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego warto go kupować?

Podstawowe zalety komputerów poleasingowych

Oczywiście, dla wielu z nas podstawowym kryterium, na podstawie którego podejmiemy decyzję, czy dany sprzęt kupimy czy nie, jest cena – i tu właśnie laptopy powystawowe zyskują swój pierwszy atut. Są to bowiem produkty przecenione nawet o kilkadziesiąt procent względem ceny dokładnie tych samych produktów, jakie znajdujemy w sklepach z elektroniką. Ponadto, są to produkty naprawdę z wysokiej półki. Oczywiście, laptopy powystawowe nie są, być może, tymi najnowszymi, gdyż często mają już rok czy dwa. Niemniej jednak są to produkty wysokiej klasy, które nadal sprawdzą się przy nawet najbardziej wymagających zadaniach.

Należy również podkreślić, że podobnie jak produkty zupełnie nowe, również i sprzęt poleasingowy objęty jest gwarancją. Ponadto, aby mieć pewność, że zakupiony komputer spełni oczekiwania użytkowników, wszelkie produkty są dokładnie sprawdzane i ewentualnie regenerowane przed dopuszczeniem do sprzedaży. Sprawia to, że różnica jakości między sprzętem pochodzącym z leasingu jest naprawdę minimalna i najczęściej trudno będzie ją w ogóle zauważyć.

Jak wybrać laptop poleasingowy i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając sprzęt poleasingowy musimy odpowiedzieć sobie na zasadniczo te same pytania, na jakie odpowiedzieć sobie musielibyśmy decydując się na zupełnie nowy produkt. Dobre laptopy powystawowe powinny więc spełniać nasze wymagania względem specyfikacji technicznej. Zanim zdecydujemy się na zakup, ustalmy więc, jak duża jest pojemność dysku twardego, ile wynosi taktowanie procesowa, a także czy laptop posiada dedykowaną, czy zintegrowaną kartę graficzną – zwłaszcza, jeśli sprzętu zamierzamy używać do gier, czy innego rodzaju rozrywki.

Oczywiście, warto również zwrócić uwagę na system operacyjny – niektóre laptopy poleasingowe wyposażone są w system Windows, inne w system oparty na Linuxie, jeszcze inne w ogóle nie posiadają zainstalowanego systemu. Właściwy wybór systemu operacyjnego będzie miał kluczowy wpływ na to, czy laptop sprosta naszym potrzebom.

Wybierając laptopa po leasingu, powinniśmy również zwrócić uwagę na warunki zakupu. Ile trwa gwarancja? Czy możliwy jest transport do naszego miejsca zamieszkania, czy musimy odebrać komputer osobiście? Odpowiadając sobie na te i podobne pytania zwiększamy szansę na zakup wysokiej jakości komputera w atrakcyjnej cenie.

Gdzie zakupić laptop poleasingowy?

Wybierając sprzęt poleasingowy, powinniśmy zawsze korzystać z usług profesjonalnego outletu lub rzetelnego sprzedawcy. Rozpoznać go możemy między innymi po tym, że na zakupione produkty zawsze będzie przysługiwała nam gwarancja. Najczęściej oferowane laptopy poleasingowe będą zaś wyposażone w komplet akcesoriów fabrycznie dołączonych do produktu przez producenta. Mowa tu więc między innymi o zasilaczu, czy instrukcji obsługi.

Laptopy powystawowe kupione od sprawdzonego sprzedawcy będą dobrze nam służyły przez długi okres czasu. Do sprzedaży trafiają bowiem tylko te propozycje, które zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa i komfortu pracy. To komputery wolne od wirusów, uszkodzeń elementów wewnętrznych, a także wad estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *