Uniwersalne antywirusy na komputery, laptopy, tablety i smartfony

Antywirusy to kategoria programów stworzona z myślą o ochronie prywatności użytkownika. Gromadzone na komputerze dane wymagają odpowiednich zabezpieczeń, które uchronią je przed złośliwym oprogramowaniem. Zainwestowanie w odpowiednią formę ochrony jest zatem konieczne, bowiem gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo urządzenia.

Dlaczego program antywirusowy to obowiązkowa zawartość na komputerze?

Wykonywanie działań w obrębie komputera – zarówno w warunkach domowych, jak i firmowych – sprawia, że sprzęt nieustannie narażony jest na wiele zagrożeń. Bezpieczne przeglądanie zasobów internetowych możliwe jest wyłącznie wówczas, gdy na komputerze zainstalowany zostanie program antywirusowy. Ochrona prywatności w sieci pozwala użytkownikowi poruszać się po stronach internetowych bez ryzyka zainfekowania plików gromadzonych na urządzeniu. Antywirusy chronią cały dysk twardy wraz z hasłami, dzięki czemu użytkownik bez obaw przeglądać może sieć internetową.

Oprogramowanie antywirusowe dedykowane jest każdemu rodzajowi urządzenia – komputerom, laptopom, tabletom, a także smartfonom. Program chroni przed wirusami, złośliwym i szpiegującym oprogramowaniem. Podczas uruchamiania narzędzia zabezpieczającego skanuje on cały system w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń. W zależności od konkretnego rodzaju programu, poszczególne wersje różnią się między sobą poziomem zapewnianej ochrony – od podstawowej po zaawansowaną.

Aby móc w pełni chronić swoje urządzenie warto jest się stosować do kilku zasad. Przede wszystkim nie należy pobierać programów z nieznanych źródeł. Warto jest także okresowo (np. co sześć miesięcy) zmieniać nazwę użytkownika i hasło do wszystkich kont. Zaleca się stosowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie, skutecznie utrudniające niepożądanej osobie zalogowanie się do naszego konta.

Program antywirusowy z legalnego źródła

Warto jest się zapoznać z dostępnym na rynku oprogramowaniem antywirusowym, tak aby móc dobrać idealne rozwiązanie dla naszego urządzenia. Narzędzie dopasowane musi być do naszych potrzeb – jedynie wówczas właściwie spełniać będzie swoją funkcję. Zakup odbyć się musi wyłącznie przy udziale rzetelnego sklepu internetowego – np. teamnet software. Legalne źródło jest gwarancją otrzymania produktu pełnowymiarowego. Należy pamiętać, iż bezprawne rozpowszechnianie programów w sieci wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Renomowani sprzedawcy programów antywirusowych oferują zazwyczaj znacznie więcej produktów – np. systemy operacyjne (Windows 8.1, 10 czy 11) czy pakiety biurowe (Microsoft Office).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *