Dell R340 i Dell R7425 – serwery dla firm z każdego sektora

Serwer to nieocenione urządzenie, znacznie usprawniające codzienną pracę w wielu firmach. Wydajne funkcjonowanie przedsiębiorstwa wiąże się natomiast ze znacznie większymi zyskami, dlatego też wiele firm decyduje się na zakup serwera. Jaki model sprawdzi się najlepiej – serwer Dell R340 czy Dell R7425?

Rodzaje serwerów

Kategoria serwerów jest niezwykle szeroka, dlatego też wybór właściwego urządzenia powinien być dobrze przemyślany. Sprzęt dopasowany musi być bezpośrednio do możliwości przedsiębiorstwa, jego wielkości oraz oczekiwań względem urządzenia. Przede wszystkim należy zdecydować, jaką budową charakteryzować powinien się serwer – rack czy tower? Pierwszy model dedykowany jest większym przedsiębiorstwom, które dysponują pomieszczeniem zwanym serwerownią. Wnętrze wypełnione jest szafami serwerowymi, w których umieszcza się urządzenia rack – ich płaska budowa sprzyja zamontowaniu w szafie.

Drugim rodzajem serwerów jest sprzęt o nazwie tower. Konstrukcja serwera przypomina znanym nam tradycyjny komputer PC. Urządzenie stworzone zostało z myślą o nieco mniejszych oraz średnich firmach, które nie posiadają na swoim wyposażeniu szaf serwerowych. Nie oznacza to jednak, iż nie jest możliwe umieszczenie sprzętu w serwerowni – wręcz przeciwnie. W przypadku rozwoju firmy, serwer tower bez problemu zamontowany może być w szafie serwerowej. Jest to zatem bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które stawiają na rozwój.

Zalety serwerów Dell R340 i Dell R7425

Serwer Dell R340 najlepiej sprawdzi się w małych oraz średnich przedsiębiorstwach. Sprzęt o wysokości 1U przeznaczony jest do umieszczenia w szafie serwerowej. Urządzenie wzbogacone zostało w funkcje, które integrują oraz usprawniają zarządzanie danymi. Dodatkowo serwer posiada niewielki dwurdzeniowy procesor, który znacznie ułatwia wirtualizację danych. Uniwersalna pamięć masowa pozwala na zastosowanie wielu konfiguracji. Pamięć masowa zagwarantowana jest dzięki dyskom zewnętrznym SCSI/SAS/SATA bądź fibre channel.

Model Dell R7425posiada procesor AMD EPYC, który pozwala na bezproblemowe obsługiwanie wymagających aplikacji. Maksymalna ilość rdzeni, jakie posiadać może procesor, to 64. Zapewniają one bardzo dużą wydajność przy większych obciążeniach. Dodatkowo 32 sloty na pamięć RAM DDR4 umożliwiają uzyskanie na jednym urządzeniu aż do 2 TB pamięci RAM.

W przypadku trudności z wyborem najlepszego dla firmy rozwiązania warto wykorzystać Dell konfigurator, który pozwoli dobrać optymalne urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *