piec do pizzy domowej

Jak wybrać domowy piec do pizzy – wskazówki i porady

Pizza jest jedną z najczęściej jedzonych włoskich potraw w Polsce. Ma mnóstwo zwolenników, dlatego na rynku można znaleźć zarówno dużą ilość sprzętów ułatwiających jej robienie w domu, jak i ogromny wybór okolicznych pizzerii. Często sięgamy po zamawianą pizzę, co generuje duże koszty. Warto zacząć robić domową pizzę, która będzie smakować tak samo dobrze jak jej zamawiana wersja. Wielbiciele pizzy zjadają jej ogromne ilości, dlatego nauczenie się robienia smacznej pizzy w domu może przynieść duże oszczędności. Aby domowa pizza była dokładnie tak samo smaczna jak ta z naszej ulubionej pizzerii warto kupić elektryczny piec do pizzy, który można używać w domowych warunkach.

Co jest nam potrzebne do zrobienia domowej pizzy?

Idealnej grubości ciasto, odpowiednia ilość składników, ciągnący ser i dokładnie taki stopień wypieczenia, jaki nam odpowiada. To wszystko możemy mieć, robiąc domową pizzę. Pomimo, że to zadanie wydaje się trudne, to wcale takie nie jest. Aby uzyskać pizzę, która przypomni nam wakacje we Włoszech, wystarczy kilka składników i odpowiedni piec. Składniki na ciasto to tylko woda, mąka typu 00 i drożdże, a pozostałe dodatki uzależnione są od naszych preferencji. Wszystko to można znaleźć w nawet małym, osiedlowym sklepiku, co pozwoli na nieograniczone możliwości robienia pizzy.

elektryczne piece do domowej pizzy

Jednak same składniki nie wystarczą, ponieważ pizza musi być odpowiednio upieczona. Pizzę można upiec w zwykłym piekarniku, jednak nie gwarantuje nam to, że będzie smakować jak z prawdziwej pizzerii. W piekarniku ciężko otrzymać takie warunki, jakie zapewniane są pizzy w przeznaczonym do tego piecu. Na rynku dostępne są elektryczne piece do domowej pizzy, których cena szybko się zwróci, a smak domowej pizzy sprawi, że zapomnimy o jej zamawianiu. Gdy posiadamy odpowiedni piec oraz składniki możemy przystąpić do wykonania pizzy. Bardzo ważą rolę odgrywa tutaj odpowiednia temperatura i czas pieczenia. Piece do pizzy rozgrzewają się do nawet ok. 400 stopni, przez co czas pieczenia pizzy wynosi maksymalnie kilka minut.

Jaki piec wybrać do domowej pizzy?

Piec pełni bardzo ważną rolę podczas przygotowywania domowej pizzy, dlatego warto wybrać odpowiedni. Elektryczne piece do pizzy, które dedykowane są do stosowania w domu, przybierają kształt tostera czy mikrofalówki. Osiągają one bardzo wysokie temperatury i są całkowicie bezpieczne w użyciu. Wybierając piec do pizzy warto zastanowić się nad wyborem pieca do pizzy ARIETE 909. Posiada on moc 1200 W, dzięki czemu domowa pizza upiecze się już w 4 min. Smak i jakość pizzy zrobionej w tym urządzeniu nie odbiega od smaku pizzy pieczonej w pizzerii. Dodatkowo piec Ariete posiada różne poziomy pieczenia, co pozwala na wykorzystanie go do podgrzewania również innych potraw. Jest niewielki, jednak śmiało można zmieścić w nim pizzę o średnicy 33 cm. Gabarytem przypomina gofrownicę lub toster, dzięki czemu z łatwością znajdziemy na niego miejsce w nawet najmniejszej kuchni.

Równie polecany jest piec do pizzy ARIETE 917/00, który cechuje się również niewielkimi wymiarami i dużą mocą. Wyrośnięte brzegi i idealnie wypieczony spód, są gwarancją pieczenia pizzy w dedykowanym do tego piecu. Dodatkowo, piece do pizzy pozwalają również na przygotowanie w nich innych potraw lub można je wykorzystać do podgrzewania, co sprawia, że domowy piec do pizzy staje się urządzeniem wielofunkcyjnym i dla wielu osób niezastąpionym.

Sprawdź, jaka oferta elektrycznych pieców do pizzy domowej czeka na Ciebie w sklepie https://eltkom.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *