Jaką prostownicę do włosów wybrać?

Prostownica, czym ona jest?

Niektórzy z nas niestety nie są naturalnie obdarowani idealnie prostymi włosami. Dla wielu z nas jest to ogromny kompleks i powód do tego aby założyć czapkę bądź kaptur wychodząc z domu. W pewnym momencie decydujemy się na zakup sprzętu, który ma za zadanie odmienić nasze dotychczasowe życie i poprawić wygląd naszych włosów. Mowa tutaj o prostownicy, która prostuje pasma włosów przy użyciu ciepła. Co ciekawe, pierwsze prostownice powstały na początku XX wieku. Szybko stały się popularnym produktem i sprzętem, bez którego nie można się obejść! Urządzenie to często pozbawia nas kompleksów, dzięki dobremu wystylizowaniu włosów na ciepło czujemy się lepiej ze sobą i możemy pozytywniej wchodzić w każdy dzień! Prostownica jest również nieodłącznym elementem zabiegów wygładzających włosy, np. keratynowego prostowania włosów. 

Jaką prostownicę wybrać?

Przede wszystkim zorientuj się, ile maksymalnie jesteś w stanie wydać na sprzęt tego typu. Wyznacz sobie dokładną kwotę i postaraj się jej nie przekraczać. W sklepach internetowych zaznaczaj, jaka cena za sprzęt najbardziej Cię interesuje. Pamiętaj, aby nie dawać się zwieść sprzedawcom internetowym, którzy sprzedają tzw. „podróbki”. Nie zalecane jest również kupowanie zbyt taniego sprzętu, który może wyrządzić na Twoich włosach nieodwracalne, negatywne zmiany. Wybierając idealną prostownicę zwróć uwagę na to, czy jest w niej możliwość samodzielnego kontrolowania temperatury. Chyba nikt nie chciałby aby jego włosy miały styczność ze zbyt wysoką temperaturą. Jeśli borykasz się ze zbyt spuszonymi oraz matowymi włosami to polecany jest zakup prostownicy, która posiada funkcję jonizacji. Funkcja ta sprawi, że Twoje włosy nabiorą blasku, staną się lśniące i miękkie. 

Rodzaje prostownic do włosów

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli prostownic do włosów. Niektórzy wykorzystują prostownice do tego aby lekko podkręcić swoje włosy i nadać im objętości. Dla takich osób polecane są prostownice z zaokrąglonymi, ruchomymi płytkami. Sprawi to, że w prosty sposób osiągniesz swoją wymarzoną stylizację na włosach. Zwykła prostownica mogłaby zbyt mocno ciągnąć za włosy wyrywając je i niszcząc. Niektóre prostownice stworzone są do skręcania włosów i producenci podkreślają to nawet w nazwach danych produktów. Prostownice tytanowe są najczęściej pojawiającymi się prostownicami w salonach fryzjerskich. Są one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów oraz bardzo szybko się nagrzewają. Zwykle takie prostownice nagrzewają się w przeciągu 30 sekund. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *