Jaki komputer do gier kupić?

Gracze stali się istotną społecznością w świecie komputerowym. To właśnie z myślą o nich, powstają komputery gamingowe, specjalnie dostosowane do rozgrywek internetowych. Nie od dziś wiadomo, że cechuje je dynamika i szybkość a gamerzy nie mogą pozwolić sobie na żadne błędy i opóźnienia. Poza tym jest to niezwykle wymagająca grupa, co do specyfikacji technicznej produktu. Jaki więc komputer do gier kupić?.

Jaki komputer do gier kupić?- wybieramy podzespoły

Komputer gamingowy to urządzenie niezwykle zaawansowane. Dlatego też dobrane do niego podzespoły, muszą odznaczać się najwyższą jakością. Producenci komputerów gamingowych, praktycznie co kwartał, wypuszczają nowe, ulepszone podzespoły do PC. Oznacza to, że możliwości komputerów stale się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się też ceny. Jeśli więc gracze wymieniają sprzęt co kilka lat, ważne jest by wziąć pod uwagę jak najlepsze, dostępne elementy, które bez trudu wytrzymają intensywność internetowych rozgrywek. 

Cechy komputera do gier

Jaki komputer do gier kupić, by rozgrywka na nim była przyjemna i przebiegała płynnie?. Otóż ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż każdy sprzęt oferuje różne możliwości. Jednak jest kilka cech, którymi powinien odznaczać się dobry komputer gamingowy:

  • powinien on posiadać co najmniej 4 rdzeniowy procesor, jednak jeśli ma on zapewniać maksymalną płynność, lepiej zdecydować się na procesor z 8 rdzeniami.
  • istotny jest dobór karty graficznej, w przypadku komputerów gamingowych powinna być ona maksymalnie wydajna jak np.: GeForce czy Radeon RX.
  • warto by komputer posiadał dodatkowy, maksymalnie szybki dysk SSD.
  • sercem komputera gamingowego jest płyta główna, która powinna być idealnie dopasowana do możliwości procesora, a także pamięci RAM.
  • nie może też zabraknąć zasilacza, najlepiej markowego, którego moc będzie dopasowana do pozostałych komponentów.
  • musimy także zadbać o odpowiednie schładzanie podzespołów komputera gamingowego.

Jaki komputer do gier wybrać?- odpowiedni procesor

Procesor powinien obsługiwać określoną ilość wątków. Dawniej dwa rdzenie, mogły obsłużyć jedynie dwa wątki. Jednak wraz z wejściem na rynek technologii Hyper Threading, te dwa procesory mogą obsłużyć dwukrotnie większą liczbę wątków. Takim procesorem jest np. Intel Pentium Gold G5620. Obsługa czterech wątków to zdecydowanie minimum jeśli chodzi o komputery gamingowe. Wybierając więc CPU, warto wybrać droższe rozwiązania, które nie tylko zapewnią płynność, ale także i bezawaryjne działanie przez kilka lat. Jeśli jednak zależy nam na obsłudze gier o co najmniej średnich ustawieniach graficznych, wybierzmy procesor o 4 rdzeniach np.: AMD Ryzen 3 3200G. Na rynku znajdziemy też procesory gamingowe o 6 i 8 rdzeniach. Sprawdzą się one idealnie także przy streamowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *