Planujesz zakup szorowarki? Zobacz, jak wybrać właściwą maszynę czyszczącą podłogi

Maszyny czyszczące, czyli praktyczne urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie w czystości różnych nawierzchni. Urządzenia czyszczące mogą myć, szorować, osuszać podłogi, niektóre również ją zamiatać. Szorowarka zgodnie z nazwą pozwala usunąć nawet trudne zabrudzenia z powierzchni płaskich dzięki funkcji szorowania. Poznaj cechy charakterystyczne maszyn do podłogi i dowiedz się, jak wybrać sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Maszyna czyszcząca podłogi:

  • Poznaj cechy charakterystyczne maszyn czyszczących
  • Odkryj, jak dobrać maszynę ze względu na wielkość powierzchni
  • Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej maszyny czyszczącej

Czym charakteryzują się maszyny czyszczące podłogi?

Maszyna czyszcząca podłogi to praktyczne rozwiązanie nie tylko dla firmy sprzątającej. Maszyna czyszcząca podłogi: http://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/ to przewaga nad myciem ręcznym ze względu na dużą efektywność oraz oszczędność czasu. Tego typu urządzenie pozwala także na zapewnienie wysokiego poziomu higieny, gdyż zanieczyszczenia są od razu zasysane do specjalnego zbiornika. Nie pozostają więc na powierzchni, czyli nie stanowią też pożywki dla bakterii.

Przewagą maszyn czyszczących nad myciem ręcznym są także niskie koszty eksploatacji urządzenia. Energooszczędne urządzenia zużywają niewiele wody i środka czyszczącego, a przy tym są w stanie efektywnie wykorzystać te zasoby. Operator maszyny nie męczy się tak, jak przy ręcznym myciu, co pozwala mu efektywnie posprzątać większą powierzchnię w krótszym czasie. A to przecież oszczędność dla każdego przedsiębiorstwa.  

Jak dobrać maszynę do wielkości powierzchni?

Doboru maszyny czyszczącej można dokonywać ze względu na różne kryteria. Częstym parametrem decydującym o wyborze odpowiedniej szorowarki jest wielkość czyszczonej powierzchni. Warto zapamiętać, że maszyna do czyszczenia sprawdzi się w przestrzeniach powyżej 50 metrów kwadratowych. Jakie urządzenie wybrać do różnych rozmiarów pomieszczeń?

  • Powierzchnia 50-250 mkw – w takich przestrzeniach sprawdzi się profesjonalna szorowarka do posadzek. To urządzenie szczególnie przydatne w biurowcach, szkołach, sklepach wielkopowierzchniowych, hotelach, szpitalach, obiektach sportowych i dużych rezydencjach. Maszyna przyda się w miejscach z kamienną, betonową, gresową posadzką, czy wyłożoną wykładziną PVC. Do miejsc z wykładzinami dywanowymi można wykorzystać szorowarki jednotarczowe, urządzenia ekstrakcyjne lub specjalne automaty.
  • Powierzchnia powyżej 250 mkw – do największych przestrzeni często wykorzystywane są szorowarki samojezdne z fotelem dla operatora. To urządzenia o dużych gabarytach przeznaczone do sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych do nawet 15 tysięcy metrów kwadratowych. Sprawdzą się zatem w hotelach, halach sportowych, supermarketach, lotniskach czy dworcach. Maszyny samojezdne pozwalają wygodnie sprzątać duże powierzchnie w krótkim czasie.
  • Powierzchnia powyżej 250 mkw bez dostępu do źródła zasilania – na dużych przestrzeniach bez dostępu do źródła zasilania dobrym pomysłem okażą się szorowarki zasilane akumulatorowo. Pozwolą pracować z urządzeniem również z dala od źródła zasilania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny czyszczącej?

Przy wyborze odpowiedniej maszyny czyszczącej przydatne okażą się parametry wskazujące na to, na jaki model warto się zdecydować. Pierwszym krokiem powinno być sprecyzowanie potrzeb, takich jak wielkość powierzchni do czyszczenia, częstotliwość sprzątania, rodzaj nawierzchni oraz stopień zastawienia przestrzeni meblami i innymi sprzętami. Na tej podstawie będziesz mieć możliwość doboru odpowiedniego rozwiązania dla siebie.

W wyborze maszyny czyszczącej liczy się prędkość obrotowa. Dobry efekt czyszczenia zapewniają urządzenia o obrotach 120-200 na minutę. Przy wyższych obrotach zmniejsza się efekt szorujący i pojawia się polerujący. Przydatna jest również informacja o wydajności teoretycznej. To informacja, która określa możliwości urządzenia w zakresie czyszczenia.

Co jeszcze warto brać pod uwagę przy wyborze maszyny czyszczącej? Liczy się także wielkość zbiorników, zwłaszcza gdy dysponujesz dużą powierzchnią i częste opróżnianie zbiornika mogłoby opóźnić pracę. Istotne jest także zasilanie występujące w formie kablowej lub akumulatorowej. Maszyna kablowa jest tańsza i lżejsza, zawsze gotowa do pracy. Sprzęt akumulatorowy jest natomiast odpowiednio cięższy o dołączoną baterię i kosztuje więcej, ale można nim swobodnie manewrować po przestrzeniach bez dostępu do zasilania. Wybierz maszynę idealną dla swoich potrzeb i ciesz się czystą podłogą w sprzątanym obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *