Telefonia przez router oraz Internet przez gniazdko elektryczne? Wyjaśniamy

U wielu osób w domu lub biurze znajduje się router. Jak wiadomo, umożliwia on dostęp do Internetu, ale nie tylko. Pozwala także na stworzenie domowej centralki telefonicznej. A co wspólnego z tym wszystkim mają gniazdka elektryczne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

Gniazdko elektryczne jako źródło Internetu – jak to możliwe?

Większość z nas codziennie korzysta z Internetu w swojej pracy i nie tylko. Oczywiście dostęp do wirtualnego świata jest potrzebny również po to, by sprawdzić media społecznościowe lub poszukać ciekawych informacji. Trudno sobie wyobrazić brak dostępu do Wi-Fi. Dlatego też tak pożądany jest dostęp do szybkiej i stabilnej sieci Wi-Fi. Jednym ze sposobów umożliwiających skonfigurowanie takiej sieci jest użycie urządzenia typu Powerline. Można go kupić na stronie https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Powerline-408.html. Jest to ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Powerline składa się z dwóch urządzeń. Jedno wkłada się do gniazdka elektrycznego niedaleko routera (tak, by można było podpiąć kabel LAN). Drugie natomiast umieszcza się w gniazdku elektrycznym w innym pomieszczeniu. Dzięki temu za pomocą przewodów elektrycznych można rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi w naszym domu lub biurze. Cenne jest również to, że Powerline zużywa mało energii. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

Router – domowa lub firmowa centralka telefoniczna

Zdecydowanie nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że router jest bardzo ważnym urządzeniem szczególnie wtedy, gdy chcemy korzystać z Internetu w domu lub w firmie. Warto też wiedzieć, że za pomocą routera kupionego przykładowo w sklepie https://fritz-shop.eu/ można korzystać z bezprzewodowych telefonów stacjonarnych. Jak widać, zdecydowanie nie są to takie telefony stacjonarne, które niektórzy jeszcze pamiętają ze swojego dzieciństwa lub opowiadań rodziców. Telefony te można zobaczyć na stronie  https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Fon-396.html. Omawiana opcja polega na tym, że w routerze wbudowana jest baza DECT. To właśnie dzięki niej omawiane telefony umożliwiają korzystanie z takich funkcji jak odbieranie maili, zintegrowanie książki telefonicznej z popularnymi usługami czy sterowanie domowymi sprzętami w ramach Smart Home. Oczywiście nie są to wszystkie dostępne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *