Akumulator Europower

Akumulatory Europower – jako rezerwowe źródło zasilania

Aby urządzenia elektryczne należycie funkcjonowały, niezbędne jest zapewnienie ciągłego zasilania z sieci. Niestety, wszyscy dobrze wiemy, że przerwy w dostawie prądu zdarzają się wszędzie – szczególnie tam, gdzie zabudowa nie jest zbyt gęsta i korzysta z napowietrznej linii zasilającej. Co możemy zrobić, żeby w przypadku awarii czy kiepskich warunków atmosferycznych nie stracić zasiania, na przykład w niezbędnym do pracy komputerze lub alarmie? Wypróbuj akumulatory Europower – stabilne, rezerwowe źródło prądu!

Akumulatory Europower – dlaczego warto?

Akumulatory Europower to profesjonalne rozwiązania, stosowane jako rezerwowe zasilanie awaryjne. Pomogą w każdej, nawet najbardziej nieprzewidywalnej sytuacji. Dzięki nim już nigdy nie będzie problemów z zasilaniem, z powodu przerw w dostawie prądu. W rodzinie akumulatorów Europower znajdują się urządzenia o różnych parametrach – można je dostosować do indywidualnych wymagań w zakresie minimalnej żywotności, warunków pracy oraz planowanego poboru energii. W ofercie znajdują się akumulatory żelowe oraz AGM, podzielone w zależności od pojemności na akumulatory:

  • od 200 do 300 Ah, o napięciu 2V,
  • od 1.2 do 180 Ah, o napięciu 6V,
  • od 0.8 do 230 Ah, o napięciu 12V.

Tak szeroka grupa produktowa wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Dlaczego na zasilanie awaryjne warto wybrać akumulatory Europower? Ponieważ projektowane są z orientacją na długą żywotność – mogą służyć od kilku do nawet kilkunastu lat. Przy wykorzystaniu ich jako podstawowe źródło energii, wytrzymują do kilku tysięcy cykli ładowania. Oczywiście dokładne parametry różnią się w zależności od modelu, ale jedna cecha jest wspólna dla tych produktów – zajmują czołowe miejsce w rankingach i z pewnością spełnią swoje funkcje.

Różne modele akumulatorów Europower

Akumulatory Europower UPS

Dla utrzymania ciągłości pracy najważniejszych urządzeń, korzystających z zasilania elektrycznego, stosuje się akumulator do UPS. Dzięki nim alarmy, komputery, sprzęt medyczny lub oświetlenie nie wyłączy się nawet w przypadku awarii sieci. W momencie, gdy nastąpi awaria i przerwa w dostawie zasilania sieciowego, zasilanie awaryjne uruchomi akumulator. Jak długo może pracować zasilacz UPS? Zależy to od kilku czynników – aktualnego obciążenia, strat powstałych w czasie przetwarzania napięcia ze stałego na zmienne oraz faktycznej pojemności i stanu akumulatora. Oferowane akumulatory UPS sprawdzą się idealnie do podtrzymywania zasilania takich urządzeń, jak:

  • kasy fiskalne,
  • centralki telewizji kablowej lub telefoniczne,
  • oświetlenie awaryjne,
  • sprzęty medyczne oraz mobilne,
  • centralki alarmów oraz systemów ostrzegania o pożarze.

Zasilacze UPS produkowane są z nominalną żywotnością ponad 12 lat. Ich ogromne zalety to duża pojemność oraz dobre parametry. Świetnie sprawdzą się również w warunkach domowych oraz niewielkich biurach. Będą stanowić idealne zasilanie awaryjne dla podtrzymania pracy zestawu komputerowego.

Akumulatory Europower EP

Seria EP to urządzenia wyprodukowane z wkładem ołowiowo-kwasowym. Baterie te działają nie tylko buforowo, ale również w trybie cyklicznym. Z tego względu produkty Europower EP często wybierane są jako akumulator do alarmu. Ich żywotność określana jest na 6-9 lat (w standardzie Eurobat, przy temperaturze  25 °C jest to 5 lat).

Przykładem dobrego modelu z tej serii jest akumulator EP 7,2-12, który charakteryzuje się znamionową pojemnością 7.2 Ah oraz napięciem 12 V. Świetnie sprawdzi się jako zasilanie awaryjne dla systemów alarmowych, urządzeń pracujących w cyklach lub systemów kolektorów fotowoltaicznych.

Akumulatory AGM

Kolejną grupą produktową są akumulatory AGM – nowoczesne rozwiązania bezobsługowe. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie oczekujemy stabilnego źródła zasilania awaryjnego. Ponieważ nie posiadają wkładu ołowiowo-kwasowego, dobrze sprawdzają się wszędzie, gdzie przeszkodą jest niebezpieczeństwo wycieku elektrolitu. Tego rodzaju zasilacze mogą być bezpiecznie wykorzystywane nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wykonano je w nowoczesnej technologii VRLA, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne akumulatory.

Postaw na rezerwowe źródło zasilania

Zasilanie awaryjne jest jedną z podstaw bezpiecznego i nieprzerwanego działania różnych systemów i urządzeń w domu czy firmie. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Akumulatory Europower spełniają najwyższe normy jeśli chodzi o nominalną żywotność, wydajność oraz bezpieczeństwo. Zarówno seria dla UPS, EP, jak i AGM, doskonale spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki wykorzystaniu tych zasilaczy, nigdy więcej nie odczujemy przykrych skutków przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *