jak działa aplikacja inpost

Aplikacja InPost – jak odebrać paczkę i jak nadać? Poradnik krok po kroku!

Paczkomaty InPost to urządzenia, które dla wielu osób są jedyną słuszną opcją odbioru oraz nadawania przesyłek. Możesz z nich korzystać wszędzie tam

  • gdzie chcesz– wystarczy, że wybierzesz adres paczkomatu znajdującego się najbliżej Ciebie,
  • kiedy chcesz– nie musisz wydzwaniać za kurierem lub błagać pani na poczcie o ”jeszcze pięć minutek”,
  • jak chcesz– ręcznie lub przy pomocy aplikacji.

I właśnie o tym, jak działa aplikacja InPost troszeczkę opowiemy w poniższym wpisie. Jak odebrać paczkę z aplikacji InPost i jak nadać paczkę w aplikacji InPost? Sprawdź!

Jak odebrać paczkę z aplikacji InPost?

jak odebrać paczkę z aplikacji inpost

Opcja odbioru paczki zawsze i wszędzie jest bez wątpienia opcją wygodną. Pozwala oszczędzić czas, nie zakłóca planu dnia i jest też bezpieczna. Trzeba jednak pamiętać, że od momentu umieszczenia paczki paczkomacie masz 48 godzin na to, by wyjąć przesyłkę ze skrzynki. Ale zapewne czekasz ze zniecierpliwieniem na swój produkt i takie ramy czasowe nie są dla Ciebie przeszkodą. Umówmy się, że stoisz przed paczkomatem, dzierżysz w dłoni telefon, który jakiś czas wcześniej poinformował Cię o obecności paczki w maszynie- i co teraz? Masz trzy opcje.

Opcja 1 – jeśli nie masz aplikacji InPost: Podchodzisz do ekranu paczkomatu, podajesz numer telefonu i kod odbioru, który otrzymałeś w wiadomości SMS.

Opcja 2: Masz już zainstalowaną aplikację InPost Mobile. Odebrałeś więc zapewne w aplikacji powiadomienie o tym, że paczka jest już w paczkomacie. Teraz stoisz przed wybranym przez siebie paczkomatem.

Weź więc telefon w dłoń, włącz Internet i lokalizację. Następnie otwórz aplikację InPost i kliknij ikonę OTWÓRZ SKRYTKĘ ZDALNIE. Nie musisz podchodzić do ekranu paczkomatu, bo już za kilka sekund skrytka otworzy się, uwalniając Twoją paczkę. Teraz wyciągnij pudełko/kopertę i zamknij drzwiczki paczkomatu. Gotowe!

Opcja 3: Sposób na to, jak odebrać paczkę z aplikacji InPost masz jeszcze jeden. W aplikacji znajdziesz kod QR przypisany określonej przesyłce. Wówczas musisz zeskanować kod na ekranie paczkomatu a dalej… procedurę już znasz: skrytka otworzy się, Ty odbierzesz paczkę, zamkniesz drzwiczki skrytki i wracasz szczęśliwy do domu.

Jak nadać paczkę w aplikacji InPost?

jak nadać paczkę w aplikacji inpost

Lubimy otrzymywać prezenty – nawet jeśli to samodzielnie zamówiony zestaw kombinerek, który uprzednio obejrzeliśmy na stronie setki razy. Zamieńmy jednak na chwilę rolę i spróbujmy wysłać paczkę przez aplikację InPost.

Zaczynamy zatem rozdział pod tytułem ”Jak nadać paczkę w aplikacji InPost”.

Zanim przystąpisz do procedury nadania paczki przy pomocy aplikacji InPost, zadbaj o to, by wysyłany przez Ciebie pakunek był odpowiednio zapakowany i zabezpieczony. Sprawdź jego wymiary (wysokość, szerokość, głębokość). Gotowe? To do dzieła!

  1. Uruchom aplikację InPost i wybierz ikonę umieszczoną na dole ekranu (widnieje na niej napis NADAJ).
  2. Zaznacz typ nadania oraz wybierz zgodny z wymiarami paczki gabaryt (innymi słowy rodzaj skrytki).
  3. Uzupełnij dane odbiorcy oraz nadawcy. To niezwykle istotne, tym bardziej, że aktualnie przesyłki nadawać można bez etykiet.
  4. Wybierz adres i numer paczkomatu, do którego ma trafić Twoja przesyłka.
  5. Opłać zlecenie. Po dopełnieniu tego obowiązku na ekranie pojawi się kod QR.
  6. Zeskanuj kod QR na ekranie paczkomatu. Skrytka otworzy się. Włóż więc paczkę i zamknij szczelnie skrytkę.

Skąd pobrać aplikację InPost?

jak pobrać aplikcaję inpost i czy jest darmowa

Sposób, w jaki działa aplikacja InPost sprawia, że odnotować można ogromne zainteresowanie jej użyciem. Jest przejrzysta, łatwa w obsłudze, atrakcyjna wizualnie i przede wszystkim intuicyjna.

Ale czy aplikacja InPost jest darmowa? TAK! Możesz korzystać z aplikacji bez żadnych opłat!

Co zrobić, by dołączyć do grona zadowolonych użytkowników? Pobierz aplikację już teraz! Pod linkiem znajdziesz też dokładną instrukcję jak to zrobić: https://play.google.com/store/apps/developer?id=InPost+Paczkomaty&hl=pl&gl=US.

Pobranie aplikacji InPost na telefon to nie tylko ułatwienie w zakresie nadawania i odbioru paczki. To też oszczędność czasu, bo nie musisz stać w długiej kolejce po oczekiwaną przesyłkę. Możesz otworzyć skrytkę zdalnie i wywołać niemałą konsternację na twarzach osób, które jeszcze nie zaufały tej technologii. Ponadto przy jej pomocy sprawdzisz, na jakim etapie podróży jest Twoja paczka oraz pierwszy dowiesz się o promocjach, zmianach i aktualnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *