krzesło gamingowe

Czym powinno charakteryzować się dobre krzesło gamingowe? Podpowiadamy!

Osoby spędzające dużo czasu przed komputerem, powinny szczególnie zadbać o komfort siedzenia. Długotrwałe spędzanie czasu w niewłaściwej pozycji może odbić się negatywnie nie tylko na samopoczuciu, ale także na zdrowiu. Ponadto dyskomfort utrudnia koncentrację. Problemy te są znane nie tylko osobom pracującym w biurze, ale także graczom, którzy nie mają odpowiedniego stanowiska. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze krzesła dla gracza i zacznij wreszcie siedzieć wygodnie!

Co to jest krzesło gamingowe?

Krzesło gamingowe jest to, jak zresztą sama nazwa wskazuje, mebel służący do siedzenia, zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić możliwie najbardziej komfortową pozycję dla osób, które spędzają dużo czasu na rozrywce przed komputerem. Konstrukcja foteli gamingowych została zaprojektowana z myślą o graczach, dlatego też w ich budowie zastosowane zostały rozwiązania nastawione na stabilność oraz wygodę użytkowania.

Jak wygląda krzesło gamingowe?

Krzesło do biurka gamingowe posiada ruchomą podstawę na kółkach, umożliwiającą łatwe przemieszczanie się. Charakteryzuje się także wysokim oparciem oraz obecnością solidnych podłokietników.

Fotel gamingowy vs fotel biurowy

Fotel gamingowy oraz fotel biurowy na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Jednak to tylko pozory. Fotele biurowe często są znacznie tańsze. Przekłada się to oczywiście na jakość ich wykonania i użytych materiałów. Krzesło dla gracza odznacza się specyficznym wzornictwem. Wpływa to nie tylko na bardziej profesjonalny wygląd, ale przede wszystkim na ergonomię użytkowania. Konstrukcja foteli gamingowych naśladuje konstrukcję foteli stosowanych w samochodach wyścigowych. Taka budowa ma zapewnić możliwie najwygodniejszą pozycję.

Czy fotele gamingowe są zdrowe?

Troska o stan kręgosłupa jest całkowicie naturalna, zwłaszcza przy częstym spędzaniu czasu w jednej pozycji. Warto postarać się, by była to pozycja prawidłowa. Najlepsze krzesło gamingowe z pewnością to ułatwi. Specjalna konstrukcja została zaprojektowana tak, by nawet po wielu godzinach siedzenia nie odczuwać bólu ani dyskomfortu. Wysokość oparcia zapewnia stabilną podporę dla całych pleców. Najbardziej narażona na przeciążenia szyja oraz odcinek lędźwiowy wspierane są przez specjalne poduszki. Nawet przeszycia zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wygodę. Poza stabilizacją kręgosłupa, fotele gamingowe dzięki podłokietnikom wspierają odpowiednią pozycję rąk.

Fotel gamingowy: czy warto?

Fotel gamingowy, mimo że jest niemałym wydatkiem, z pewnością będzie odpowiednim wyborem dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem. Dobre krzesło gamingowe zapewnia nie tylko komfort w czasie użytkowania, ale także wspiera zachowanie prawidłowej postawy.

krzesło do biurka gamingowe

Jak wybrać krzesło gamingowe?

Wybierając najlepsze krzesło gamingowe, warto kierować się solidnym wykonaniem i funkcjami poprawiającymi komfort siedzenia. Trwały fotel gamingowy powinien mieć udźwig znacznie większy niż waga użytkownika. Dzięki temu mechanizmy będą pracowały bez zakłóceń. Dobrej jakości tapicerka długo zachowa estetyczny wygląd i będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Zaletą będzie również wyposażenie fotela w funkcjonalność, taką jak:

  • regulacja podłokietników (najlepiej góra dół oraz kąt nachylenia),
  • regulacja wysokości fotela,
  • regulacja kąta nachylenia oparcia,
  • funkcja bujania – przerwa na kołysanie doskonale relaksuje i pomaga skupić myśli,
  • funkcja rozłożenia oparcia do pozycji leżącej.

Jak ustawić fotel gamingowy?

Wybór fotela gamingowego to nie koniec- należy go jeszcze odpowiednio dopasować do wzrostu i sylwetki użytkownika. Korzystając z regulacji, należy ustawić fotel tak, by kolana oraz uda i tułów były zgięte pod kątem przynajmniej 90°. Poduszka lędźwiowa powinna delikatnie naciskać na dolną część pleców, wymuszając prawidłową pozycję kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *