Co to jest tuner DVB-T USB N?

Tuner DVB-T to tzw. przystawka do telewizora, którą podpina się do dowolnego modelu telewizora. Dzięki niej możesz mieć dostęp do bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Jeśli nie chcesz korzystać z płatnych pakietów kanałów telewizyjnych, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, czyli dekodera DVB-T. Co, gdy planujesz dłuższy pobyt na działce bez telewizora? Jak być na bieżąco z nowościami telewizyjnymi, gdy nie posiadasz odbiornika TV? 

Funkcje tunera DVB-T USB N do komputera

Tuner DVB-T USB N do komputera jest odpowiedzią na powyższe pytania. To niewielkie urządzenie w połączeniu z laptopem sprawi, że będziesz mógł odbierać doskonałą jakość naziemnej telewizji. Jednak w przypadku wielu modeli, nie jest to wyłącznie jedyna ich funkcja. Coraz częściej spotyka się tunery DVB-T, które łączą w sobie działanie dekodera, nagrywarki, radia  itp. 

Najnowsze modele tunerów DVB-T USB N cechują się znakomitą czułością na sygnał. Ponadto umożliwiają dopasowanie nasycenia obrazu do preferencji użytkownika. Sprzęt ma kilka przydatnych funkcji jak np. obsługa napisów, teletekst, zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo, nagrywanie wideo, przechwytywanie wideo i odtwarzanie radia. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jego wersję. W Polsce obowiązuje standard kodowania MPEG 4, dlatego tylko tuner DVB-T USB MPEG 4 N do telewizji nowej generacji umożliwia dekodowanie MPEG-4 i odbieranie telewizji cyfrowej DVB-T. 

Zazwyczaj przy zakupie tunera DVB-T USB N otrzymuje się zewnętrzną antenę DVB-T z magnetyczną podstawą. W miejscu ze słabym zasięgiem pomaga ona złapać lepszy sygnał telewizji. Poza tym zestaw zawiera też pilot zdalnego sterowania, płytę ze sterownikiem i instrukcję obsługi. Instalacja jest prosta i intuicyjna, dlatego każdy powinien sobie z nią poradzić. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe tunera.

Tuner DVB-T USB jako sprzęt dekodujący

Ten niewielki sprzęt nie jest wyłącznie odbiornikiem sygnału. Bardziej można stwierdzić, że jest to urządzenie dekodujące. Sygnał, który odbiera antena tunera DVB-T USB, zostaje do niego przekazany. Następnie ten dekoduje sygnał kodowania MPEG 4 i zmienia go na taki, który może odczytać Twój laptop lub komputer. Dzięki temu możesz cieszyć się ulubionymi kanałami, nie mając w zasięgu odbiornika telewizyjnego. To szczególnie zadowoli wszystkich tych, którzy lubią być mobilni.

Zalety tunera DVB-T USB N

Zewnętrzny sprzęt TV podłączany do portu USB komputera daje łatwy dostęp do telewizji cyfrowej. Urządzenie to gwarantuje świetną jakość dźwięku i obrazu, kompatybilność z Windows Media Center. Wygoda obsługi idzie w parze z wieloma zaawansowanymi funkcjami, które nam oferuje tuner DVB-T USB N. Niektóre osoby lubią od czasu do czasu obejrzeć serial czy film w TV, ale nie muszą kupować odbiornika. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w dobry tuner, który podłączony do laptopa lub komputera, udostępnia naziemną telewizję cyfrową. Z pewnością każdy teleman doceni to niewielkie narzędzie, dające takie szerokie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *