Dlaczego sprzęt poleasingowy cieszy się coraz większą popularnością?

Coraz częściej słyszy się, że sprzęt poleasingowy jest znacznie lepszą alternatywą w stosunku do tradycyjnych ofert sprzętu używanego. Komputery, telefony, laptopy, monitory i inne urządzenia niezbędne w życiu prywatnym i biznesie – to właśnie w tych obszarach obserwujemy najwyższy wzrost zainteresowania ofertami poleasingowymi? Dlaczego właśnie sprzęt poleasingowy? Sprawdźmy korzyści wynikające z tej formy zakupów.

Wysoka jakość sprzętu

Na pierwszy rzut oka, przeglądając oferty sprzętu poleasingowego, zauważamy, że komputery czy laptopy pochodzą od najbardziej renomowanych producentów. Nic w tym dziwnego. Sprzęt leasingowany do największych firm musi spełniać restrykcyjne kryteria, związane z jakością wykonania, parametrami technicznymi i ogólnie pojętą wydajnością. Sprzęt ten po 2 lub 3 latach jest oddawany z powrotem do leasingodawcy, który następnie oferuje sprzedaż urządzeń za ułamek swojej ceny.

Ciężko jest znaleźć atrakcyjną ofertę obejmującą wysokiej jakości laptop czy komputer w rozsądnej cenie. Jeszcze trudniej kupić taki sprzęt w sklepie z nowym sprzętem. Urządzenia poleasingowe to zdecydowanie najlepsze wyjście, jeśli zależy nam na najlepszym na rynku sprzęcie.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179

Niska cena sprzętu

Laptop za 50% swojej pierwotnej wartości? I to zaledwie po dwóch lub trzech latach użytkowania? Jak to w ogóle możliwe? To właśnie dzięki temu sprzęt poleasingowy cieszy się tak dużą popularnością. Bardzo często sprzęt warty pierwotnie pięć czy nawet sześć tysięcy złotych jest najzwyczajniej w świecie poza naszym zasięgiem finansowym. Często jest to sprzęt specjalistyczny, o ponadprzeciętnych osiągach technicznych, które stanowią marzenie niejednego z nas.

Po kilku latach użytkowania służbowego, laptop, komputer, a tym bardziej monitor czy telefon dalej utrzymuje równie wysoką jakość w znacznie niższej cenie. To ogromna zaleta sprzętu poleasingowego, który pod każdym kątem góruje nad prywatnymi ofertami sprzedaży urządzeń używanych.

Sprzęt w doskonałym stanie

Sprzęt leasingowany najczęściej jest przez firmy związane z branżą nowoczesnych technologii. Firmy te podejmują współpracę z leasingodawcą, a następnie przekazują sprzęt swoim pracownikom. Ci, jak wiadomo na sprzęcie służbowym realizują jedynie te procesy, które faktycznie leżą w obowiązku pracownika.

Co to oznacza dla nas – potencjalnych użytkowników takiego sprzętu poleasingowego? Że będzie on w nienaruszonym stanie fizycznym, jak i technicznym. Próżno nam będzie szukać wadliwego oprogramowania czy innych niepotrzebnych aplikacji. Z reguły laptopy zwracane do leasingodawcy są bardzo dokładnie czyszczone z wszelkich znaków użytkowania, co pozytywnie wpływa na nasze pierwsze odczucia tuż po uruchomienia nowego nabytku.

Niestety nie mamy takiej pewności, gdy przychodzi nam do zakupu urządzenia od osoby prywatnej. Laptopy, monitory, telefony czy komputery są także w doskonałym stanie wizualnym – bardzo często niczym nie różnią się w stosunku do całkowicie nowych odpowiedników często podziwianych ze sklepowych półek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *