Gry komputerowe a Macintosh. Wiesz o tym?

Nie jest tajemnicą, że słynące z doskonałej jakości i dobrej wydajności komputery Mac to sprzęt przeznaczony nie dla graczy, a raczej dla specjalistów bądź do użytku codziennego. Czy oznacza to, że właściciele komputerów stacjonarnych i laptopów od Apple muszę zrezygnować z rozrywki w formie gier komputerowych? Niekoniecznie! W jaki sposób grać na MacBooku?

Dlaczego Mac nie jest dobrym sprzętem do grania?

Teoretycznie komputery Mac to bardzo wydajny sprzęt, który powinien radzić sobie z najnowszym oprogramowaniem, w tym również współczesnymi grami komputerowymi. Wydajne procesory, duża ilość pamięci RAM stanowią solidny atut – wystarczy spojrzeć choćby na topowe modele MacBook Pro. Z punktu widzenia graczy główne ograniczenie tego sprzętu stanowi zintegrowana karta graficzna – zupełnie wystarczająca do codziennych zadań, ale na ogół zbyt słaba do obsługi najnowszych tytułów gier.

Co ciekawe, komputery Macintosh w latach 80 i przynajmniej na początku 90 uchodziły za przeznaczone głównie do rozrywki, w tym gier komputerowych. Sytuacja zmieniła się, gdy marka przeszła rebranding i zaczęła kierować swoją ofertę do innych użytkowników. Dziś producentowi z Cupertino ze względu na przyjętą strategię marketingową i sprzedażową nie zależy szczególnie na względach graczy. Dlatego na Mac OS wychodzi bardzo mało gier. W ten sposób komputery od Apple stają się mniej atrakcyjne dla graczy i koło się zamyka.

W jaki sposób grać na komputerach Mac?

Nie warto kupować komputera Mac myśląc przede wszystkim o grach. W podobnej cenie można nabyć tradycyjny PC lub laptopa z systemem Windows i topową kartą graficzną. Ponadto taki komputer można w przyszłości zmodyfikować. Nie oznacza to jednak, że właściciele komputerów Apple muszą w pełni zrezygnować z gier.

Gry na Mac OS

Twórcy gier nie pomijają tego segmentu, dlatego co roku na komputery z systemem Mac OS mimo wszystko wychodzą setki, jeśli nie tysiące produkcji. Zazwyczaj nie są to jednak najważniejsze tytuły, bo ich twórcom, wydającym gry na PC i konsole, nie opłaca się finansowo dostosowywanie gry do kolejnej, mało perspektywicznej platformy. Warto jednak śledzić, jakie gry na Maca są aktualnie obecne na rynku, bo mogą przynieść wiele frajdy mniej zapalonym graczom.

Emulatory

Oprócz tego, w praktyce na komputerze wyposażonym w Mac OS można odpalić w zasadzie dowolną grę. Służą do tego specjalne emulatory, które pozwalają na uruchamianie oprogramowania zgodnie ze standardem DirectX i architekturą x86. Wydajność nie będzie co prawda równać się tej, znanej z innych platform, ale większość tytułów powinna zadziałać bez zastrzeżeń.

Granie w chmurze

Właściciele komputerów Mac mają do dyspozycji jeszcze jedną możliwość, czyli granie w chmurze. Zasada działania tego modelu jest bardzo prosta – za pośrednictwem sieci gracz łączy się zdalnie z komputerem gamingowym dostępnym na serwerze. Z tego rozwiązania od lat korzystają właściciele słabszych maszyn, a doświadczenie użytkownika jest praktycznie identyczne!

Twój Mac wymaga naprawy lub modernizacji? Odwiedź serwis MacForce w Warszawie – https://www.macforce.pl/. Wymiana baterii, naprawa matrycy, wymiana dysku w MacBooku są w tym serwisie możliwe w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *