Pościel lniana – powody, dla których warto mieć ją w swojej sypialni

Len jest materiałem zaliczanym do bardzo szlachetnych. Ma wiele korzystnych właściwości, wobec czego chętnie wybierany jest nie tylko jako element odzieży, ale też do sypialni, jako pościel. Doceniana jest jego miękkość w dotyku oraz to, że jest naturalny. Dlatego pościel z lnu polecana jest dla małych dzieci oraz dla osób zmagających się z alergiami.

Dlaczego warto wybrać pościel z lnu?

Powodów, dla których warto zdecydować się na pościel z lnu jest kilka. Przede wszystkim, pościel ta uważana jest za taką, która oddycha. Wynika to z tego, że len doskonale przepuszcza powietrze. Jego przewiewność sprawi, że podczas odpoczynku nocnego skóra będzie oddychała. W efekcie, po przebudzeniu będziemy bardziej zrelaksowani. Pościel lniana zapewnia spokojniejszy i głębszy sen, wobec tego kiedy ktoś zmaga się z bezsennością, to również powinien przemyśleć taki wybór. Budząc się rano, będziemy bardziej wypoczęci, a także będziemy mieć więcej energii. Len reguluje również temperaturę ciała. Oznacza to, że zimą nas ogrzeje, a latem przyjemnie schłodzi.

Nie bez znaczenia także jest to, że len zalicza się pomimo swojej delikatności do materiałów wyjątkowo wytrzymałych. Wykazuje zwłaszcza odporność na tarcie oraz na rozciąganie. Uważa się, że wytrzymałość lnu jest aż dwa razy większa niż bawełny oraz o trzy razy większa niż wełny.

Design pościeli lnianej

Poznałeś już zalety, jakie mają tkaniny lniane i z pewnością jesteś przekonany do tego, aby zdecydować się na zakup pościeli z lnu. Poza wszystkimi korzyściami musisz wiedzieć, że kolejną, równie ważną zaletą jest design pościeli lnianej. Materiał ten nie bez powodu uważany jest za piękny. Wyrobów na rynku jest tak dużo, że każdy bez kłopotu dopasuje to, co wkomponuje się w jego sypialnię. Nie ma znaczenia, jaki styl dominuje w Twoich wnętrzach, u producentów pościeli lnianej znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Duży wybór kolorów i wzorów sprawi, że każdy odnajdzie taką pościel, jakiej potrzebuje. Co więcej, właśnie to, że len ma odmienną strukturę niż inne materiały i prezentuje się nieco jak wygnieciony, stanowi jego największy atut.

Naturalne marszczenia i proste kroje sprawiają, że pościel taka uważana jest za elegancką. Podczas produkcji pościeli tkaniny lniane poddawane są specjalnym obróbkom, sprawiającym że struktura całości jest zmiękczona. Gramatura wpływa z kolei na miękkość i jedwabistość pościeli z lnu. Naturalne odcienie zbliżone są do kolorów ziemi, co sprzyja stworzeniu harmonii w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *