Jaką polerkę samochodową kupić?

Większość posiadaczy aut, przykłada ogromną wagę do ich wyglądu, zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Piękny i zadbany samochód zwykle świadczy o właścicielu. Nic więc dziwnego, że częste są wizyty na myjce i poświęcanie szczególnej uwagi powłoce lakierniczej. Często jednak brak nam czasu, na profesjonalną usługę polerowania. Wówczas zabieg ten możemy przeprowadzić w domu. Jaką polerkę samochodową kupić?.

Jaką polerkę wybrać?- rodzaje 

Po pierwsze, przed wyborem polerki należy ocenić stan lakieru, a także stan naszych umiejętności polerskich. Na tej podstawie możemy wybrać jej rodzaj. Obecnie na rynku dostępne są:

  • polerki rotacyjne- zwane obrotowymi. Jest to sprzęt przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, a jej obsługa wymaga pewnego doświadczenia. Oznacza to, że jeśli nie jesteśmy profesjonalistami, taka polerka może mieć działanie odwrotne do zamierzonego i może uszkodzić powierzchnię. Prędkość tej polerki to zazwyczaj 600 obrotów na minutę, dochodząc nawet do 3000 obrotów na minutę.
  • polerki Dual Action- oznaczone jako polerki DA, to polerka orbitalno-rotacyjna. Wytwarza ona mniejszą temperaturę, przez co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lakieru. Są one polecane początkującym użytkownikom. Jednak należy wziąć pod uwagę, że sam zabieg z polerką DA sprawdzi się przy mało zniszczonych lakierach, w przeciwnym wypadku może nie dać założonego efektu.

Jaką polerkę wybrać wybrać?- parametry

Przy wyborze polerki, powinniśmy poświęcić także chwilę na przyjrzenie się specyfikacji technicznej. Jest to niezwykle istotne w przypadku tego typu urządzeń. Szczególną uwagę zwróćmy na:

  • wagę polerki- czynność jaką jest polerowanie jest czasochłonną. Trzymanie więc przez kilka godzin ciężkiego urządzenia może nas mocno zmęczyć.
  • moc- polerka musi posiadać odpowiednio wysoką moc pracy, by polerowanie przebiegło w sposób bezproblemowy. Także, by urządzenie wytrzymało wielogodzinną prace.
  • orbitalny ruch- czyli skok maszyny. Pozwoli on na korektę lakierów i wykończenie na wysokim poziomie. Optymalna wartość skoku to 12 mm.
  • zakres obrotów- czyli liczba ruchów oscylacyjnych na minutę. Należy zwrócić szczególną uwagę na płynną regulację obrotów.
  • „wolny start”- to niezwykle przydatna funkcja, by na sam początek rozprowadzić spokojnie pastę.
  • ergonomia- szczególnie w przypadku obudowy. Chodzi o to, by urządzenie było po prostu wygodne. Dobrym rozwiązaniem są uchwyty dodatkowe w zestawie z polerką.

Jaką polerkę wybrać?- opinie innych

Przed zakupem urządzenia, warto zrobić mały research i rzucić okiem na opinie i oceny innych użytkowników. Warto też zobaczyć recenzje w popularnym serwisie YouTube. Często można obejrzeć tam filmy, które przyjmują formę testu danego urządzenia. Dzięki temu łatwiej będzie nam rozważyć za i przeciw, a także podjąć decyzję o zakupie urządzenia, dopasowanego do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *