Jaki smartfon z dobrym aparatem wybrać?

Najlepszy aparat to ten do, którego mamy zawsze dostęp, ponieważ najlepsze momenty na zrobienie zdjęcia trafiają się w najmniej oczekiwanej dla nas chwili. Myślę że następujące smartphony  bardzo dobrze sprawdzą się podczas robienia zdjęć we wszystkich warunkach jakie możemy tylko spotkać na świecie. 

Huawei P40 Pro

Jeden z telefonów posiadający bardzo dobry aparat, który w swym systemie nie posiada usług google. Smartphone posiada 4 aparaty. Matrycę główną o rozdzielczości 50 MP z optyczną stabilizacją obrazu i obiektywem 1,9, szeroki kąt 40 MP oraz teleobiektyw 12 MP.

Samsung galaxy note 10 +

Kilkanaście dni przed premierą kusił on wszystkich swym wyglądem i nikt nie spodziewał się tak dobrego aparatu w tym modelu. Spora bateria jak na Samsunga pozwala nam na robienie długich sesji zdjęciowych. Na tylnym panelu znajdziemy 4 aparaty. Aparat główny 12 MP ze zmienną przysłoną 1,5 – 2,4, aparat szerokokątny 16 MP, Teleobiektyw 12 MP.      

Samsung galaxy S20 Ultra 

Flagowe smartfony od lat uważane są za jedne z lepszych sprzętów pod kątem zdjęć. Nie mogło być inaczej w tym roku to kolejny telefon, który na swoim pokładzie ma 4 aparaty umieszczone z tyłu obudowy. Mamy do dyspozycji matryce 48 oraz 12 Mpix z przysłonami od 1,8 do 3,5.    

Xiaomi mi 10 

Xiaomi od pewnego czasu zaczęło nam udowadniać że potrafi robić aparaty na wysokim poziomie. To właśnie tej firmy telefony polecane są przez youtuberów jako sprzęt do transmisji na żywo. Ten smartphone aparat z obiektywem głównym 108 Mpix, który ma przysłonę o wartości 1,69 wspomaganą aparatem szerokokątnym 13 Mpix i 2 obiektywy po 2 Mpix czyli czujnik pomiaru głębi oraz obiektyw makro. Ostatnie 3 obiektywy mają światło 2,4. Telefon domyślnie robi zdjęcia w Mpix ale w trybie Pro mamy już do czynienia z aparatem 108 Mpix.  

Google Pixel 3 

W tym roku jeśli chodzi o zmiany w aplikacjach oferowanych przez googla to jesteśmy bardziej ograniczani poprzez wprowadzane zmiany niż rozpieszczani. Zupełnie inaczej jest w przypadku oferowanych przez tą firmę urządzeń gdzie sprzęt wyróżnia się bardzo dobrym jak na googla aparatem. Producent jak w poprzednich modelach zdecydował się na wprowadzenie jednego aparatu fotograficznego 12.2 Mpix. Obiektyw ze światłem 1,8 na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od poprzednich aparatów w innych urządzeniach od googla. Jednak największe zmiany zaszły w tym smartphonie w oprogramowaniu. Pixel trzy posiada tryb Night Shift, który potrafi wykonać bardzo dobre zdjęcia w złych warunkach oświetleniowych, ale telefon radzi sobie dobrze także w trybie portretowym. Sprzęt posiada aparat główny 12,2 Mpix, stabilizację obrazu oraz wcześniej wspomnianą nowość czyli tryb Night Shift.

Zobacz ranking smartfonów do 2000 zł oraz jaki telefon do 1000 zł warto kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *