Jaki monitor do komputera kupić?

Monitor do komputera jest niezwykle istotny, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać właściwości właściwości naszego PC. Nie tylko gracze zwracają więc uwagę na idealny dobór monitora. Będzie on także istotny w przypadku osób pracujących na komputerze. Oferta rynkowa ekranów do komputera, może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jaki więc monitor do komputera wybrać?.

Jaki powinien być dobry monitor do komputera?

Monitor to bez wątpienia jeden z podstawowych sprzętów informatycznych i bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania całego zestawu komputerowego. Podstawowym kryterium wyboru, powinno być to, w jaki sposób będziemy go użytkować. Monitor dla graczy, będzie różnił się od monitora dla zaawansowanego grafika. Jeszcze inny świetnie sprawdzi się podczas wykonywania codziennych czynności. Dobry monitor powinien być więc dopasowany do naszych potrzeb. Uwzględnijmy też budżet jakim dysponujemy. Jeśli jesteśmy profesjonalistami, warto zainwestować w droższy sprzęt, który znacznie ułatwi pracę np. grafikom. 

Jaki monitor do komputera wybrać?- parametry

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj matrycy. Najczęściej spotykamy urządzenia z matrycą TN, które są tanie, a także wyróżniają się wysokim czasem odświeżania. Jednak kąt widzenia, co przekłada się na jakość obrazu może być niezadowalający. Jeśli więc potrzeba nam większej jakości, zainwestujmy w matryce IPS. Świetnie odwzoruje ona barwy, a także zapewni wysoki kontrast. Oferują one także bardzo dobry kąt widzenia. Kolejnym typem są matryce VA, nie należą one do najbardziej zaawansowanych, jednak gwarantują wysokiej jakości obraz. Warto zwrócić uwagę także na rozdzielczość. Jest to nic innego jak liczba pikseli na monitorze. Popularną wartością jest 1080 pikseli i wystarczy nam ona do pracy, a także użytku domowego. Jeśli jednak potrzeba nam sprzętu dla gamerów, wybierzmy więc monitor o rozdzielczości 4K. Wiąże się to z większym wydatkiem, jednak spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających grafików.

Jaki monitor do komputera wybrać?- rodzaje

Nowoczesne monitory, to monitory curved- czyli zakrzywione. Cieszą się one od lat popularnością i świetnie nadają się jako monitory dla graczy. Oferują one efekt zanurzenia w obrazie. Dodatkowo wzrok nie męczy się, nawet po godzinach spędzonych przed komputerem. Niweluje on też różnego rodzaju zniekształcenia w obrazie. Obraz widziany z takiego monitora jest więc znacznie lepszy. Jedyną wadą jest to, że by wszystkie te efekty uzyskać, musimy siedzieć dokładnie po środku ekranu. Kolejnym typem monitora jest monitor OLED. Są one niezwykle cienkie i wykorzystują diody LED. Dają nam znacznie jaśniejsze barwy, a także większą ich paletę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *