Jaki odkurzacz kupić?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem wyposażenia domu jest odkurzacz. Nie zależnie od tego, czy chcemy posprzątać i usunąć kurz z całego mieszkania, czy po prostu coś się nam rozsypało, możemy dzięki niemu szybko i sprawnie doprowadzić dane miejsce do ładu. Rynek odkurzaczy cechuje się niezwykle bogatą ofertą, dlatego jego wybór może być prawdziwym dylematem. Jaki więc odkurzacz kupić?.

Jaki odkurzacz kupić? Jaki powinien być dobry odkurzacz?

Zakup odkurzacza, to kwestia wymagająca dobrego przemyślenia. W końcu to urządzenie pozostanie z nami na lata i nie wyrzucimy go po paru miesiącach użytkowania. Poza tym, nie każdy lubi odkurzać i dla większości z nas jest to dość męcząca czynność. Jest to więc argument przemawiający za tym, że sprzęt powinien być dobrze do nas dopasowany. Dobry odkurzacz więc, szybko i sprawnie porusza się po wszelkich rodzajach powierzchni i łatwo zbiera z nich brud.  Dodatkowo dobry odkurzacz nie może wydawać z siebie hałasu, co znacznie może utrudnić komfort pracy. Co najważniejsze, nie powinien on wydalać z siebie powietrza, o nieprzyjemnym zapachu, które dodatkowo będzie uczulać i wpływać na samopoczucie domowników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza?

Przy wyborze odkurzacza szczególną uwagę powinniśmy na:

 • sposób w jaki odkurzacz gromadzi kurz- czy działa on bezworkowo czy wymaga zastosowania worków, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 • pojemność worka lub pojemnika- im większa ona jest, tym rzadziej musimy wymieniać worek, bądź opróżniać pojemnik.
 • gabaryty- powinniśmy dopasować je w zależności od powierzchni, mniejszy sprzęt będzie lżejszy.
 • klasa energetyczna- zdecydowanie poleca się odkurzacze energooszczędne.
 • reemisja kurzu- czyli skuteczność z jaką odkurzacz usuwa drobinki kurzu.
 • regulacja mocy- ustawienie siły z jaką odkurzacz będzie zasysał kurz i inne zanieczyszczenia.

Jaki odkurzacz kupić?- dodatkowe funkcje

Nie da się ukryć, że praca z odkurzaczem musi być lekka i przyjemna. Komfort znacznie mogą podnieść jednak funkcje dodatkowe, w które większość nowoczesnych modeli jest obecnie wyposażona. Do najważniejszych z nich zaliczamy:

 • zwijanie kabla na wewnętrzny bęben w odkurzaczu.
 • dodatkowe schowki w obudowie na końcówki i wymienne nasadki.
 • wskaźniki, które poinformują nas o stanie zapełnienia zarówno worka jak i pojemnika– dzięki temu zawsze na czas będziemy wstanie dokonać wymiany.
 • czujniki, które poinformują nas o konieczności wymiany filtrów- co zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń z urządzenia.
 • funkcja prania, wraz z funkcją zbierania wody z podłogi- dzięki temu, szybko usuniemy plamy z wody, a także szybko wypierzemy dywan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *