Jaki robot kuchenny wybrać?

Robot kuchenny na przestrzeni lat stał się jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia kuchni. Stanowi on niezwykłą pomoc dla każdej pani domu. Możemy dzięki niemu szybko i łatwo przygotować potrawy, przy czym zaoszczędzimy sporo własnej energii. To niepozorne urządzenie, może zastąpić pracę nawet kilku sprzętów kuchennych, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca. Jaki więc robot kuchenny kupić?.

Jaki robot kuchenny kupić?- model z misą czy bez

Robot kuchenny, jak już zostało to wspomniane łączy w sobie funkcje wielu urządzeń. Sam w sobie może stanowić zwartą konstrukcję, a także składać się z wielu elementów. Istotna jest kwestia, czy wybierzemy robot z misą czy jednak z malakserem. Oto czym się one od siebie różnią:

  • robot kuchenny, wieloczynnościowy z misą- tego typu urządzenia oferują mniej funkcji, niż urządzenia z malakserem. Jednak są one o wiele bardziej wydajne. Roboty tradycyjne, posiadają mieszadła, obracające się tylko w jedną stronę, natomiast roboty z misą planetarne, są wyposażone w mieszadła obracające się wielokierunkowo- nie tylko wokół własnej osi, ale także wokół misy.
  • robot kuchenny, wieloczynnościowy z malakserem- to jedna z nowszych wersji robotów, która umożliwia nam realizację większej ilości zadań. Dzięki niemu posiekamy i rozdrobnimy produkty. Oprócz malaksera robot ten wyposażony jest w niezwykle wydajny rozdrabniacz. Często w zestawie znajdziemy dodatkowe przystawki np.: do wyciskania soków.

Jaki robot kuchenny kupić?- specyfikacja techniczna

Wybierając robot kuchenny koniecznie musimy zwrócić uwagę na:

  • moc urządzenia- parametr ten wpływa przede wszystkim na czas pracy robota. Im wyższa będzie moc, tym dłużej nasze urządzenie może pracować bez przerwy. Silnik robota nie ulegnie również przegrzaniu. Niższej jakości urządzenia, zwykle wymagają wyłączenia już po 5-10 minutach pracy.
  • ilość obrotów- to kolejny parametr, który sprawia ogromną różnicę w funkcjonowaniu robotów kuchennych. Jest to bowiem nic innego jak prędkość urządzenia. Standardowe roboty dysponują prędkością około 300 obrotów na minutę. Należy wiedzieć jednak, że w nowoczesnych sprzętach ta wartość może sięgać kilku tysięcy. Roboty z misą, oferują jedynie do 200 obrotów na minutę.

Jaki robot kuchenny kupić?- funkcje dodatkowe

Przy wyborze urządzenia, koniecznie zwróćmy uwagę, jakie funkcje dodatkowe ono oferuje. Wpłynie to bowiem na komfort i jakość przygotowania przez nas posiłków. Do najpopularniejszych funkcji dodatkowych możemy zaliczyć:

  • tryb pulsacyjny- do kruszenia produktów.
  • turbo- urządzenie wchodzi na najwyższe obroty
  • wagę- przydatny dodatek do odmierzania produktów.
  • mikser kielichowy
  • podtrzymywanie ciepła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *